Whether you're shooting trap or upland birds, you can always count on reliable performance from the Stevens 320 Field Grade Combo. The pump shotgun offers smooth cycling, thanks to a proven rotary bolt and dual slide-bars. The tough synthetic stock is up to any task.
Features :
Features :
- Black matte synthetic stock
- Dual slide-bars and rotary bolt
- Bead sights
- Bottom-loading tube magazine, five-plus-one capacity
| Restricted State2 | CO |
| Chamber | 3" |
| Stock | Synthetic |
| Finish | Matte |
| Color | Black |
| Hand | Right Hand |
| Capacity | 5 Rounds |
| Sights | Bead |
| Restricted State3 | CT |
| Restricted State4 | DC |
| Caliber | 12 Gauge 3" |
| Model | 320 |
| Restricted State5 | HI |
| Restricted State6 | IL |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Manufacturer Part # | 19490 |
| Barrel Length | 28" |
| Action | Pump |
| Restricted State8 | NJ |
| Restricted State7 | MA |
| Restricted State10 | PA |
| Restricted State9 | NY |
| Restricted State11 | WA |
| Restricted State12 | PR |
| Type of Barrel | Vent Rib |
| Chokes | Modified |
| Restricted State1 | CA |
| Case Height | 8.55 |
| Case Weight | 887.50 |
| Case Width | 13.50 |
| Case Length | 39.00 |
| Allocated | N |
| Coming Soon | N |
| Closeout | N |
| DropShip Block | N |
| Department Name | Long Guns |
| Dropshippable | N |
| Ground Only | N |
| New Item | N |
| NFA | N |
| Talo Exclusive | N |
| Items Per Case | 0 |
| LeResale Only | N |
| Items Per Unit | 0 |
| UoM | EA |
| Hazard Warning | WARNING: This product can expose you to chemicals including lead, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov. |
| Exlusive | N |