Take on any tactical situation with a shotgun built specifically for the task. Like all 320 shotguns, this Security model features a smooth, reliable pump action, proven rotary bolt and dual slide-bars.
Features :
Features :
- Pump Action
- Dual Slide-Bars
- Polymer Stock
| Restricted State2 | CO |
| Chamber | 3" |
| Color | Black |
| Hand | Right Hand |
| Capacity | 5 Rounds |
| Restricted State3 | CT |
| Restricted State4 | DC |
| Sights | Ghost Ring Sight |
| Subcategory | Defensive Shotguns |
| Manufacturer Part # | 22439 |
| Model | 320 |
| Restricted State5 | HI |
| Restricted State6 | IL |
| Caliber | 20 Gauge 3" |
| Action | Pump |
| Restricted State8 | NJ |
| Restricted State7 | MA |
| Restricted State10 | PA |
| Restricted State9 | NY |
| Restricted State11 | WA |
| Restricted State12 | PR |
| Restricted State1 | CA |
| Stock | Synthetic with Pistol Grip |
| Barrel Length | 18.5" |
| Case Weight | 672.50 |
| Case Length | 38.75 |
| Case Width | 13.50 |
| Allocated | N |
| Coming Soon | N |
| Closeout | N |
| DropShip Block | N |
| Department Name | Long Guns |
| Dropshippable | N |
| Ground Only | N |
| New Item | N |
| NFA | N |
| Talo Exclusive | N |
| Items Per Case | 0 |
| LeResale Only | N |
| Items Per Unit | 0 |
| UoM | EA |
| Hazard Warning | WARNING: This product can expose you to chemicals including lead, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov. |
| Exlusive | N |
| Case Height | 8.50 |