Shotguns should bring down birds, not your bank account. That's why they build the Stevens 320 Waterfowl. It offers the specialized features practical duck and goose hunters need, including a tough synthetic stock dipped in Mossy Oak Shadow Grass Blades camouflage, interchangeable choke tubes and a green fiber-optic front sight. It also boasts the same reliability as the other 320 models, thanks to dual slide bars and a rotary bolt.
Features :
Features :
- Synthetic stock
- Mossy Oak Shadow Grass Blades camouflage
- Bottom load, right eject pump action
- Mid-length fore-end
- Green fiber optic front sight
- Dual slide bars and rotary bolt
- Five-plus-one capacity
- Vent rib
| Restricted State2 | CO |
| Chamber | 3" |
| Stock | Synthetic |
| Type | Compact |
| Finish | Matte |
| Color | Black |
| Hand | Right Hand |
| Capacity | 5 Rounds |
| Sights | Bead |
| Restricted State3 | CT |
| Restricted State4 | DC |
| Caliber | 12 Gauge 3" |
| Manufacturer Part # | 22563 |
| Restricted State5 | HI |
| Restricted State6 | IL |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Action | Pump |
| Restricted State8 | NJ |
| Restricted State7 | MA |
| Restricted State10 | PA |
| Restricted State9 | NY |
| Restricted State11 | WA |
| Restricted State12 | PR |
| Type of Barrel | Vent Rib |
| Barrel Length | 26" |
| Chokes | Modified |
| Restricted State1 | CA |
| Model | Field Grade |
| Allocated | N |
| Coming Soon | N |
| Closeout | N |
| DropShip Block | N |
| Department Name | Long Guns |
| Dropshippable | N |
| Ground Only | N |
| New Item | N |
| NFA | N |
| Case Height | 0.00 |
| Talo Exclusive | N |
| Case Weight | 0.00 |
| Case Length | 0.00 |
| Items Per Case | 0 |
| Case Width | 0.00 |
| LeResale Only | N |
| Items Per Unit | 0 |
| UoM | EA |
| Hazard Warning | WARNING: This product can expose you to chemicals including lead, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov. |
| Exlusive | N |