B-Fast adjustable rib and stock, oversized controls, Balance-Cap adjustment device and a lot more for the most technological competition semiauto shot gun ever made by Beretta.
Features :
Features :
- Oversized controls
- Balance-Cap adjustment device
- Adjustable rib and stock
| Restricted State2 | CO |
| Color | Silver |
| Chamber | 3" |
| Stock | Wood |
| Chokes | 3 Choke Tubes |
| Finish | Anodized |
| Sights | Bead |
| Restricted State3 | CT |
| Restricted State4 | DC |
| Caliber | 12 Gauge 3" |
| Model | A400 Xcell Sporting |
| Manufacturer Part # | J40CS10 |
| Grips | Wood |
| Restricted State5 | HI |
| Restricted State6 | IL |
| Capacity | 2 Rounds |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Restricted State8 | NJ |
| Restricted State7 | MA |
| Restricted State10 | PA |
| Restricted State9 | NY |
| Restricted State11 | WA |
| Restricted State12 | PR |
| Action | Semi-automatic |
| Restricted State1 | CA |
| Barrel Length | 30" |
| Allocated | N |
| Coming Soon | N |
| Closeout | N |
| DropShip Block | N |
| Department Name | Long Guns |
| Dropshippable | N |
| Ground Only | N |
| New Item | N |
| NFA | N |
| Case Height | 0.00 |
| Talo Exclusive | N |
| Case Weight | 0.00 |
| Case Length | 0.00 |
| Items Per Case | 0 |
| Case Width | 0.00 |
| LeResale Only | N |
| Items Per Unit | 0 |
| UoM | EA |
| Exlusive | N |
| Hazard Warning | Warning: Discharging firearms in poorly ventilated areas, cleaning firearms or handling ammunition may result in exposure to lead and other substances known to the State of California to cause birth defects, reproductive harm and other serious physic |