The Beretta A400 Xplor Action is a semiauto shotgun that combines the revolutionary features of the A400 concept with the classic looks of walnut and blue. It is fast-shooting, low-recoil and easy to maintain, while offering a stylish appearance that make it perfect for any hunting outing as well as the clay range.
Features :
Features :
- Fast, Versatile, Trim Action
- Easy Maintenance
- Gas-operated
| Color | Bronze |
| Restricted State2 | CO |
| Chamber | 3" |
| Finish | Matte |
| Stock | Wood |
| Chokes | 3 Choke Tubes |
| Manufacturer Part # | J40AK18L |
| Restricted State3 | CT |
| Restricted State4 | DC |
| Caliber | 12 Gauge 3" |
| Grips | Wood |
| Restricted State5 | HI |
| Restricted State6 | IL |
| Hand | Left Hand |
| Capacity | 2 Rounds |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Barrel Length | 28" |
| Sights | Fiber Optic |
| Restricted State8 | NJ |
| Restricted State7 | MA |
| Restricted State10 | PA |
| Restricted State9 | NY |
| Restricted State11 | WA |
| Restricted State12 | PR |
| Action | Semi-automatic |
| Model | A400 Action |
| Restricted State1 | CA |
| Allocated | N |
| Coming Soon | N |
| Closeout | N |
| DropShip Block | N |
| Department Name | Long Guns |
| Dropshippable | N |
| Ground Only | N |
| New Item | N |
| NFA | N |
| Case Height | 0.00 |
| Talo Exclusive | N |
| Case Weight | 0.00 |
| Case Length | 0.00 |
| Items Per Case | 0 |
| Case Width | 0.00 |
| LeResale Only | N |
| Items Per Unit | 0 |
| UoM | EA |
| Exlusive | N |
| Hazard Warning | Warning: Discharging firearms in poorly ventilated areas, cleaning firearms or handling ammunition may result in exposure to lead and other substances known to the State of California to cause birth defects, reproductive harm and other serious physic |