3" Chamber Over and Under in 12ga and 20ga. The Setter S/T features a solid frame for durability and strength, sealed actions to keep dirt out, self-adjusting locking lugs, top tang barrel selector and safety, and steel mono-block barrel construction and Turkish Walnut with semi-gloss finish. Comes with 5 interchangeable Beretta/Benelli Mobil style choke tubes (SK, IC, M, IM, F), choke box and choke wrench, and rubber recoil pad.
Features :
Features :
- Extractors
- Vent Top and Mid Rib
- Fiber Optic Sight
- Single Selective Trigger
- Chrome-lined Chamber and Barrel
- Engraved Receiver
- Turkish Walnut Stock and Forearm
- High Gloss
- 5 Beretta/Benelli Mobil Style Choke Tubes (SK, IC, M, IM, F)
| Restricted State3 | CT |
| Model | Setter |
| Restricted State4 | DC |
| Caliber | 12 Gauge 3" |
| Stock | Walnut |
| Action | Over/Under |
| Restricted State2 | CO |
| Restricted State5 | HI |
| Restricted State6 | IL |
| Capacity | 2 Rounds |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Color | Silver |
| Barrel Length | 28" |
| Chamber | 3" |
| Manufacturer Part # | 30129 |
| Restricted State8 | NJ |
| Restricted State7 | MA |
| Restricted State10 | PA |
| Restricted State9 | NY |
| Restricted State11 | WA |
| Restricted State12 | PR |
| Accessories | 5 Choke Tubes |
| Finish | Blued |
| Restricted State1 | CA |
| Allocated | N |
| Coming Soon | N |
| Closeout | N |
| DropShip Block | N |
| Department Name | Long Guns |
| Dropshippable | N |
| Ground Only | N |
| New Item | N |
| NFA | N |
| Case Height | 0.00 |
| Talo Exclusive | N |
| Case Weight | 0.00 |
| Case Length | 0.00 |
| Items Per Case | 0 |
| Case Width | 0.00 |
| LeResale Only | N |
| Items Per Unit | 0 |
| UoM | EA |
| Hazard Warning | WARNING: This product can expose you to chemicals including lead, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov. |
| Exlusive | N |