Combining the style of old world manufacturing and the efficiency of modern CNC machines Tokarev USA aims to bring quality firearms to the market.
Features :
Features :
- Bullpup Shotgun
- 12 Gauge
- "3" Chamber"
- Flip Up Sights
| Restricted State2 | CO |
| Stock | Polymer |
| Chamber | 3" |
| Finish | Matte |
| Chokes | 3 Choke Tubes |
| Color | Black |
| Manufacturer Part # | 21000418 |
| Model | Bullpump |
| Capacity | 5 Rounds |
| Type | Bullpup |
| Restricted State3 | CT |
| Caliber | 12 Gauge 3" |
| Restricted State4 | DC |
| Subcategory | Defensive Shotguns |
| Restricted State5 | HI |
| Restricted State6 | IL |
| Action | Pump |
| Accessories | 1 Magazine |
| Sights | Front/Rear Flip Sights |
| Restricted State8 | NJ |
| Restricted State7 | MA |
| Restricted State10 | PA |
| Restricted State9 | NY |
| Restricted State11 | WA |
| Restricted State12 | PR |
| Restricted State1 | CA |
| Grips | Polymer |
| Barrel Length | 18.5" |
| Allocated | N |
| Coming Soon | N |
| Closeout | N |
| DropShip Block | N |
| Department Name | Long Guns |
| Dropshippable | N |
| Ground Only | N |
| New Item | N |
| NFA | N |
| Case Height | 0.00 |
| Talo Exclusive | N |
| Case Weight | 0.00 |
| Case Length | 0.00 |
| Items Per Case | 0 |
| Case Width | 0.00 |
| LeResale Only | N |
| Items Per Unit | 0 |
| UoM | EA |
| Hazard Warning | WARNING: This product can expose you to chemicals including lead, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov. |
| Exlusive | N |