The 935 Magnum is for tough game that require magnum loads, with superior down- range performance, overbored barrels, dual vent system and comparably one of the softest shooting 3.5" shotguns available.
Features :
Features :
- Semi-Auto
- "3.5" Chamber"
- Adjustable Sights
| Restricted State2 | CO |
| Sights | Adjustable Fiber Optic |
| Accessories | Sling |
| Capacity | 4 Rounds |
| Stock | Synthetic |
| Finish | Matte |
| Color | Mossy Oak New Bottomland |
| Manufacturer Part # | 81046 |
| Model | Turkey Hunter |
| Barrel Length | 22" |
| Restricted State3 | CT |
| Restricted State4 | DC |
| Restricted State5 | HI |
| Restricted State6 | IL |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Caliber | 12 Gauge 3.5" |
| Restricted State8 | NJ |
| Restricted State7 | MA |
| Restricted State10 | PA |
| Restricted State9 | NY |
| Restricted State11 | WA |
| Restricted State12 | PR |
| Type of Barrel | Vent Rib |
| Chamber | 3.5" |
| Action | Semi-automatic |
| Restricted State1 | CA |
| Allocated | N |
| Coming Soon | N |
| Closeout | N |
| DropShip Block | N |
| Department Name | Long Guns |
| Dropshippable | N |
| Ground Only | N |
| New Item | N |
| NFA | N |
| Case Height | 0.00 |
| Talo Exclusive | N |
| Case Weight | 0.00 |
| Case Length | 0.00 |
| Items Per Case | 0 |
| Case Width | 0.00 |
| LeResale Only | N |
| Items Per Unit | 0 |
| UoM | EA |
| Hazard Warning | WARNING: This product can expose you to chemicals including lead, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov. |
| Exlusive | N |