Since 1919, Mossberg has been the leader in introducing important design breakthroughs to the firearm industry. Many product features pioneered by Mossberg are now the standards by which all modern firearms are judged. It is this basis of unquestionable quality that drives Mossberg to bring reliable, well-built shooting systems to you at an affordable price.
Features :
Features :
- Pump Action
- "3" Chamber"
- Synthetic Stock
| Restricted State2 | CO |
| Chamber | 3" |
| Stock | Synthetic |
| Color | Black |
| Model | Mariner |
| Hand | Right Hand |
| Sights | Bead |
| Restricted State3 | CT |
| Caliber | 12 Gauge 3" |
| Restricted State4 | DC |
| Subcategory | Defensive Shotguns |
| Manufacturer Part # | 50767 |
| Restricted State5 | HI |
| Restricted State6 | IL |
| Type of Barrel | Heavy Barrel |
| Action | Pump |
| Restricted State8 | NJ |
| Restricted State7 | MA |
| Restricted State10 | PA |
| Restricted State9 | NY |
| Restricted State11 | WA |
| Restricted State12 | PR |
| Restricted State1 | CA |
| Capacity | 6 Rounds |
| Restricted City1 | NEW YORK CITY |
| Barrel Length | 18.5" |
| Allocated | N |
| Coming Soon | N |
| Closeout | N |
| DropShip Block | N |
| Department Name | Long Guns |
| Dropshippable | N |
| Ground Only | N |
| New Item | N |
| NFA | N |
| Case Height | 0.00 |
| Talo Exclusive | N |
| Case Weight | 0.00 |
| Case Length | 0.00 |
| Items Per Case | 0 |
| Case Width | 0.00 |
| LeResale Only | N |
| Items Per Unit | 0 |
| UoM | EA |
| Hazard Warning | WARNING: This product can expose you to chemicals including lead, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov. |
| Exlusive | N |