Model 320 shotguns feature a smooth, reliable pump action, proven rotary bolt and dual slide-bars. Whether you're shooting trap or upland birds, you can always count on reliable performance from the Stevens 320.
Features :
Features :
- Bottom-Loading Tube Magazine
- Dual Slide-Bars
- Rotary Bolt
| Restricted State2 | CO |
| Chamber | 3" |
| Stock | Synthetic |
| Color | Black |
| Hand | Right Hand |
| Capacity | 5 Rounds |
| Sights | Bead |
| Restricted State3 | CT |
| Restricted State4 | DC |
| Restricted State5 | HI |
| Restricted State6 | IL |
| Caliber | 20 Gauge 3" |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Action | Pump |
| Restricted State8 | NJ |
| Restricted State7 | MA |
| Restricted State10 | PA |
| Restricted State9 | NY |
| Restricted State11 | WA |
| Restricted State12 | PR |
| Type of Barrel | Vent Rib |
| Barrel Length | 26" |
| Manufacturer Part # | 22436 |
| Restricted State1 | CA |
| Model | Field Grade |
| Allocated | N |
| Coming Soon | N |
| Closeout | N |
| DropShip Block | N |
| Department Name | Long Guns |
| Dropshippable | N |
| Ground Only | N |
| New Item | N |
| NFA | N |
| Case Height | 0.00 |
| Talo Exclusive | N |
| Case Weight | 0.00 |
| Case Length | 0.00 |
| Items Per Case | 0 |
| Case Width | 0.00 |
| LeResale Only | N |
| Items Per Unit | 0 |
| UoM | EA |
| Hazard Warning | WARNING: This product can expose you to chemicals including lead, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov. |
| Exlusive | N |