Hit the fields with this Side By Side from Pointer. With a Walnut stock and blued metal finish, you can have a great shooting shotgun with a classic look.
| FireArm | yes |
| Chamber | 3" |
| Sights | Bead Front |
| Capacity | 2rd |
| Barrel Length Range | 28" to 28.99" |
| Stock Finish Group | Brown |
| Hand | Ambidextrous |
| Safety | Tang |
| Stock Description | Fixed |
| Weight Range | 7 lbs to 7.99 lbs |
| OAL | 45.20" |
| Barrel Description | Side By Side |
| Barrel Length | 28" |
| Action | Break Open |
| Gauge | 12 Gauge |
| Weight | 7.50 lbs |