The Huntsman revolvers .22 LR/22 Mag frame series include the time tested design characteristics that are incorporated in all NAA mini revolvers. The result is enhanced stability and accuracy for the shooter. The Black Widow has a heavy 2" vent barrel, bull cylinder and Marble Arms fixed sights. Includes 22 LR cylinder.
| Caliber | 22 LR |
| Barrel Length | 2" |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| Hammer Style | Exposed |
| FireArm | yes |
| Capacity | 5 |
| Sights | Fixed Marble Arms Front & Rear |
| Cylinder Finish | Matte Black |
| Frame Description | Steel Frame |
| Grips | Black Cobblestone Rubber |
| Barrel Finish | OD Green Cerakote |
| Weight Range | Less than 1lb |
| OAL | 5.88" |
| Action | SAO |
| Includes | Cylinder |
| Weight | 8.90 oz |