Serious hunters and shooting sports enthusiasts demand the right products for the perfect shot, and JTS engineering, quality and service meet that challenge. They are field tested and duty proven. Hunters and shooters rely on JTS for extreme accuracy at a fair price. JTS introduces a single shot shotgun in 410 Bore that boosts a 28" barrel in a synthetic stock.
Features :
Features :
- Bead Front Sight
- Synthetic Stock
| Restricted State2 | CO |
| Capacity | Single Shot |
| Chamber | 3" |
| Stock | Synthetic |
| Caliber | 410 Gauge 2.75" |
| Color | Black |
| Action | Single Shot |
| Manufacturer Part # | 410SSAS028 |
| Sights | Bead |
| Restricted State3 | CT |
| Restricted State4 | DC |
| Model | Single Shot |
| Restricted State5 | HI |
| Restricted State6 | IL |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Barrel Length | 28" |
| Restricted State8 | NJ |
| Restricted State7 | MA |
| Restricted State10 | PA |
| Restricted State9 | NY |
| Restricted State11 | WA |
| Restricted State12 | PR |
| Chokes | Improved Cylinder/Modified/Full Chokes |
| Restricted State1 | CA |
| Allocated | N |
| Coming Soon | N |
| Closeout | N |
| DropShip Block | N |
| Department Name | Long Guns |
| Dropshippable | N |
| Ground Only | N |
| New Item | N |
| NFA | N |
| Case Height | 0.00 |
| Talo Exclusive | N |
| Case Weight | 0.00 |
| Case Length | 0.00 |
| Items Per Case | 0 |
| Case Width | 0.00 |
| LeResale Only | N |
| Items Per Unit | 0 |
| UoM | EA |
| Exlusive | N |