Whether you shoot recreationally or are on a mission to defend your home front, JTS shotguns are built with power, versatility and purpose in mind.
Features :
Features :
- 12 GA
- "Shoots 2 ¾"and 3" shells"
- Picatinny Rail
- Chrome lined barrel
- 4-Position gas system for adjustments based on loads
- Fits Rem Choke tubes
- Comes with two 5 round magazines
- "Barrel Length: 18.7";"Overall Length: 39.37""
- Comes with one cylinder choke installed
| Restricted State2 | CO |
| Stock | Polymer |
| Restricted State8 | MD |
| Restricted State10 | NJ |
| Restricted State9 | MA |
| Restricted State12 | PA |
| Restricted State11 | NY |
| Chamber | 3" |
| Color | Black |
| Barrel Length | 18.7" |
| Model | M12AK |
| Capacity | 5 Rounds |
| Restricted State3 | CT |
| Restricted State5 | DE |
| Restricted State4 | DC |
| Caliber | 12 Gauge 3" |
| Restricted State7 | IL |
| Restricted State6 | HI |
| Subcategory | Defensive Shotguns |
| Manufacturer Part # | M12AK |
| Restricted City3 | BOULDER |
| Restricted City5 | CHICAGO |
| Restricted City4 | BUFFALO |
| Restricted City7 | NEW YORK CITY |
| Restricted City6 | HIGHLAND PARK |
| Restricted City8 | OAK PARK |
| Restricted City9 | ROCHESTER |
| Restricted City10 | ROSEMONT |
| Chokes | Cylinder |
| Action | Semi-automatic |
| Restricted State1 | CA |
| Restricted State13 | WA |
| Type | AK |
| Restricted State14 | PR |
| Restricted City1 | ALBANY |
| Restricted City2 | AURORA |
| Grips | Polymer |
| Accessories | 2 Magazines |
| Allocated | N |
| Coming Soon | N |
| Closeout | N |
| DropShip Block | N |
| Department Name | Long Guns |
| Dropshippable | N |
| Ground Only | N |
| New Item | N |
| NFA | N |
| Case Height | 0.00 |
| Talo Exclusive | N |
| Case Weight | 0.00 |
| Case Length | 0.00 |
| Items Per Case | 0 |
| Case Width | 0.00 |
| LeResale Only | N |
| Items Per Unit | 0 |
| UoM | EA |
| Exlusive | N |