Hoppe's Black High-Performance Gun Cleaner Aerosol delivers an advanced cleaning formula engineered to remove high carbon levels with the touch of a button. The included extension allows for gun cleaner to be placed precisely where it's needed.
Features :
Features :
- Superior cleaning formula engineered for high-performance firearms
- Designed to clean high levels of carbon
| Size | 4oz |
| Type | Liquid |
| Subcategory | Solvents & Lubricants |
| Manufacturer Part # | HBC4A |
| Model | Gun Cleaner - Aerosol |
| Description | Black 4oz Aerosol Gun Cleaner with Straw, Can |
| Packaging | Aerosol Can |
| Case Width | 4.35 |
| Ground Only | Y |
| Department Name | Cleaning Equipment |
| Case Height | 6.25 |
| Case Weight | 22.40 |
| Case Length | 4.30 |
| Allocated | N |
| Coming Soon | N |
| Closeout | N |
| DropShip Block | N |
| Dropshippable | N |
| New Item | N |
| NFA | N |
| Talo Exclusive | N |
| Items Per Case | 0 |
| LeResale Only | N |
| Items Per Unit | 0 |
| UoM | EA |
| Hazard Warning | WARNING: This product can expose you to chemicals including lead, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov. |
| Exlusive | N |