FIERCE FMTR65PRC20BZ MT REAP 6.5PRC 20 3 BRNZ
Mfg Item #: FMTR65PRC20BZ
Receiver Material Titanium
FireArm yes
Trigger Bix'N Andy Adjustable
Barrel Length 20"
Barrel Description Match Grade Threaded
Barrel Length Range 20" to 20.99"
Capacity 3+1
Safety Two-Position
Caliber 6.5 PRC
Hand Ambidextrous
Action Bolt
Sights None
Stock Finish Group Black
Stock Description Adj Fold & Lock
Muzzle Nix Muzzle Brake
Twist 1:8"