FIERCE FMTR65PRC22BL MT REAP 6.5PRC 22 3 BLK
Mfg Item #: FMTR65PRC22BL
Receiver Material Titanium
FireArm yes
Trigger Bix'N Andy Adjustable
Barrel Description Match Grade Threaded
Capacity 3+1
Safety Two-Position
Caliber 6.5 PRC
Hand Ambidextrous
Action Bolt
Barrel Length 22"
Sights None
Barrel Length Range 22" to 22.99"
Stock Finish Group Black
Stock Description Adj Fold & Lock
Muzzle Nix Muzzle Brake
Twist 1:8"