Fierce Firearms TWROG7MMBC20BRS Twisted Rogue 7mm BC 20" Smoked Bronze Cerakote Steel Threaded Barrel, Drilled & Tapped Steel Receiver, LR Negative Comb Sonora Ambush Camo Carbon Fiber Stock
Mfg Item #: TWROG7MMBC20BRS
Receiver Material Stainless Steel
FireArm yes
Stock Finish Group Digital Camouflage
Barrel Length 20"
Barrel Length Range 20" to 20.99"
Capacity 3+1
Weight Range 6 lbs to 6.99 lbs
Muzzle NIX Side Port Muzzle Brake
Action Bolt
Stock Description Fixed
Sights None
Hand Right Hand
Caliber 7mm BC
Trigger TriggerTech Adjustable
Barrel Description Fluted Threaded
Twist 1:8"