Fierce Firearms TWROG308WIN18BRS Twisted Rogue 308 Win 18" Smoked Bronze Cerakote Steel Threaded Barrel, Drilled & Tapped Steel Receiver, LR Negative Comb Sonora Ambush Camo Carbon Fiber Stock
Mfg Item #: TWROG308WIN18BRS
Receiver Material Stainless Steel
FireArm yes
Stock Finish Group Digital Camouflage
Barrel Length Range 18" to 18.99"
Capacity 3+1
Twist 1:10"
Weight Range 6 lbs to 6.99 lbs
Muzzle NIX Side Port Muzzle Brake
Action Bolt
Stock Description Fixed
Sights None
Hand Right Hand
Caliber 308 Win
Barrel Length 18"