Fierce Firearms TROG308WIN22BF CT Rogue 308 Win 4+1 22" Carbon Fiber Barrel, Black Cerakote Titanium Rec, Forest Camo Rogue Stock
Mfg Item #: TROG308WIN22BF
(No reviews yet) Write a Review
Local taxes included (where applicable)
SALE
Adding to cart… The item has been added
Receiver Material Titanium
Caliber 308 Win
FireArm yes
Stock Finish Group Digital Camouflage
Trigger Adjustable Bixn Andy Dakota
Stock Description Fixed Fierce Rogue Stock
Weight Range 5 lbs to 5.99 lbs
Twist 1:10"
Safety Lever
Action Bolt
Barrel Description C3 Carbon Fiber
Barrel Length 22"
Capacity 4+1
Barrel Length Range 22" to 22.99"