Fierce Firearms FCTRG65PRC24BBO CT Rage 6.5 PRC Caliber with 3+1 Capacity, 24" Carbon Fiber Barrel, Black Cerakote Metal Finish & Blackout Camo Fixed Fierce Tech C3 Stock, Right Hand (Full Size)
Mfg Item #: FCTRG65PRC24BBO
(No reviews yet) Write a Review
Local taxes included (where applicable)
SALE
Adding to cart… The item has been added
Receiver Material Titanium
Safety 3 Position
FireArm yes
Stock Finish Group Digital Camouflage
Stock Description Monte Carlo
Trigger Bix'N Andy Adjustable
Barrel Description Match Grade Threaded
Weight 6.10 lbs
Barrel Length 24"
Barrel Length Range 24" to 24.99"
Weight Range 6 lbs to 6.99 lbs
Caliber 6.5 PRC
Capacity 4+1
Sights None
Hand Right Hand
Muzzle Radial Muzzle Brake
Action Bolt Short Action
Twist 1:8"