Fierce Firearms FCTRG65PRC22BBO CT Rage 6.5 PRC Caliber with 3+1 Capacity, 22" Carbon Fiber Barrel, Black Cerakote Metal Finish & Blackout Camo Fixed Fierce Tech C3 Stock, Right Hand (Full Size)
Mfg Item #: FCTRG65PRC22BBO
(No reviews yet) Write a Review
Local taxes included (where applicable)
SALE
Adding to cart… The item has been added
Receiver Material Titanium
Safety 3 Position
FireArm yes
Stock Finish Group Digital Camouflage
Stock Description Monte Carlo
Trigger Bix'N Andy Adjustable
Barrel Description Match Grade Threaded
Weight 6.10 lbs
Weight Range 6 lbs to 6.99 lbs
Caliber 6.5 PRC
Barrel Length 22"
Capacity 4+1
Sights None
Barrel Length Range 22" to 22.99"
Hand Right Hand
Muzzle Radial Muzzle Brake
Action Bolt Short Action
Twist 1:8"