Fierce Firearms FCRG7PRC24TP Carbon Rage Full Size 7mm PRC 3+1 24" Black C3 Carbon Fiber Barrel, Tungsten Gray Cerakote Steel Receiver, Phantom Camo Stock, Right Hand
Mfg Item #: FCRG7PRC24TP
Adding to cart… The item has been added
Receiver Material Stainless Steel
Safety 3 Position
FireArm yes
Stock Finish Group Digital Camouflage
Stock Description Monte Carlo
Trigger Bix'N Andy Adjustable
Barrel Description Carbon Fiber Threaded
Barrel Length 24"
Capacity 3+1
Barrel Length Range 24" to 24.99"
Weight Range 6 lbs to 6.99 lbs
Sights None
Hand Right Hand
Weight 6.60 lbs
Action Bolt Long Action
Caliber 7mm PRC
Twist 1:8"