Fierce Firearms FCRG7MMRM24TP Carbon Rage Full Size 7mm Rem Mag 3+1 24" Black C3 Carbon Fiber Barrel, Tungsten Gray Cerakote Titanium Receiver, Phantom Camo Fixed Fierce Tech C3 Stock, Right Hand
Mfg Item #: FCRG7MMRM24TP
(No reviews yet) Write a Review
Local taxes included (where applicable)
SALE
Adding to cart… The item has been added
Receiver Material Stainless Steel
FireArm yes
Stock Finish Group Digital Camouflage
Trigger Bix'N Andy Adjustable
Barrel Description Carbon Fiber Threaded
Barrel Length 24"
Capacity 3+1
Barrel Length Range 24" to 24.99"
Weight Range 6 lbs to 6.99 lbs
Sights None
Twist 1:8.5"
Hand Right Hand
Weight 6.60 lbs
Muzzle Radial Muzzle Brake
Stock Description Fierce Tech C3
Caliber 7mm Rem Mag