FIERCE FCTRXP65PRC22BU CT RVLXP 6.5PRC 22 3 BLKU
Mfg Item #: FCTRXP65PRC22BU
(No reviews yet) Write a Review
Local taxes included (where applicable)
SALE
Adding to cart… The item has been added
Receiver Material Titanium
FireArm yes
Stock Finish Group Digital Camouflage
Capacity 3+1
Caliber 6.5 PRC
Action Bolt
Barrel Length 22"
Barrel Length Range 22" to 22.99"
Hand Right Hand
Muzzle Radial Muzzle Brake
Safety 2 Position Manual Safety Lever
Stock Description Fierce Tech C3 w/Adj Cheek Piece
Trigger Adjustable Bixn Andy
Barrel Description C3 Carbon Fiber
Twist 1:8"