FIERCE FCTRFP7SAUM22BBO CT RIVALFP 7MMSM 22 BLKO
Mfg Item #: FCTRFP7SAUM22BBO
Receiver Material Titanium
FireArm yes
Stock Finish Group Digital Camouflage
Capacity 3+1
Action Bolt
Barrel Length 22"
Barrel Length Range 22" to 22.99"
Hand Right Hand
Muzzle Radial Muzzle Brake
Twist 1:8.50"
Caliber 7mm SAUM
Safety 2 Position Manual Safety Lever