FIERCE FCRFP7SAUM22BBO CRB RIVALFP 7MMSM 22 BLKO
Mfg Item #: FCRFP7SAUM22BBO
Trigger Adj Bix'N Andy
Barrel Description Carbon Fiber Match Grade Threaded
FireArm yes
Stock Finish Group Digital Camouflage
Muzzle Muzzle Brake
Stock Description Adj Cheek Riser
Capacity 3+1
Receiver Material Steel
Weight Range 6 lbs to 6.99 lbs
Action Bolt
Barrel Length 22"
Sights None
Barrel Length Range 22" to 22.99"
Twist 1:8.5"
Hand Right Hand
Caliber 7mm SAUM
Safety 2 Position Lever