FIERCE FCRXP7SAUM22MM CB RVLXP 7MMSM 22 3 MBTR
Mfg Item #: FCRXP7SAUM22MM
Trigger Bix'N Andy Adjustable
Caliber 7mm SAUM
Barrel Description Match Grade Threaded
Stock Description Adj Cheek Riser
Capacity 3+1
Safety Two-Position
Receiver Material Steel
Weight Range 6 lbs to 6.99 lbs
Action Bolt
Barrel Length 22"
Sights None
Barrel Length Range 22" to 22.99"
Twist 1:8.5"