Reliable over and under shotgun with gloss finish metalwork and gold enhancement on receiver. Satin finish Grade I American walnut stock with Inflex recoil pad, silver bead front sight, three flush choke tubes included.
Features :
Features :
- Gloss finish metalwork with gold enhancement on receiver
- Versatile 50/50 POI is ideal for hunting
- Satin finish Grade I American walnut stock
- Inflex recoil pad
- Silver bead front sight
- Three flush choke tubes included (F, M, IC)
| Stock | Walnut |
| Action | Over/Under |
| Restricted State2 | CO |
| Manufacturer Part # | 018258605 |
| Chamber | 3" |
| Chokes | 3 Choke Tubes |
| Color | Blue |
| Restricted State3 | CT |
| Restricted State4 | DC |
| Restricted State5 | HI |
| Restricted State6 | IL |
| Model | Hunter |
| Capacity | 2 Rounds |
| Caliber | 20 Gauge 3" |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Restricted State8 | NJ |
| Restricted State7 | MA |
| Restricted State10 | PA |
| Restricted State9 | NY |
| Restricted State11 | WA |
| Restricted State12 | PR |
| Barrel Length | 26" |
| Finish | Blued |
| Restricted State1 | CA |
| Allocated | N |
| Coming Soon | N |
| Closeout | N |
| Department Name | Long Guns |
| Dropshippable | N |
| Ground Only | N |
| New Item | N |
| NFA | N |
| Case Height | 0.00 |
| Talo Exclusive | N |
| Case Weight | 0.00 |
| Case Length | 0.00 |
| Items Per Case | 0 |
| Case Width | 0.00 |
| LeResale Only | N |
| Items Per Unit | 0 |
| UoM | EA |
| Exlusive | N |
| DropShip Block | Y |
| Hazard Warning | Warning: Discharging firearms in poorly ventilated areas, cleaning firearms or handling ammunition may result in exposure to lead and other substances known to the State of California to cause birth defects, reproductive harm and other serious physic |