The Rock River Arms tactical pistol features a Glock 17 compatible flared magwell; integral Winter trigger guard; A2 flash hider, threaded barrel and 6" M-LOK compatible handguard. Includes Glock compatible magazine, manual and warranty info.
| FireArm | yes |
| Grips | Black Hogue Rubber |
| Weight Range | 5 lbs to 5.99 lbs |
| Weight | 5.40 lbs |
| Action | Semi-Auto |
| Stock Finish | Black |
| Barrel Length | 7" |
| Sights | None |
| Caliber | 9mm Luger |
| Capacity | 15+1 |
| OAL | 26" |
| Barrel Length Range | 7" to 7.99" |
| Stock Material | Polymer |