The world's lightest production 6-shot in .357 Magnum. This stainless steel revolver features superior ergonomics, smooth match-grade trigger, rubber grip and satin finish. The small yet strong 2 inch barrel has an elegantly engraved logo inlaid on the flawless stainless steel.
| Barrel Length | 2" |
| Frame Description | Stainless Steel Frame |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| Capacity | 6 |
| FireArm | yes |
| Hammer Style | Concealed |
| Sights | White Dot |
| OAL | 6.62" |
| Caliber | 357 Mag |
| Weight | 23 oz |
| Barrel Finish | Brushed |
| Grips | Black Rubber/Kimber Logo |
| Action | DAO |