Meet the Heritage Barkeep. The single-action Barkeep comes chambered and ships with the.22 LR rimfire cylinder. This revolver is also compatible and designed to work with an interchangeable .22 WMR cylinder option. Built for optimal concealability in a light and portable package, the Barkeep boasts fixed sights for fast action and a clean sight picture.
| Caliber | 22 LR |
| Barrel Length | 2" |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| Weight | 26 oz |
| Capacity | 6 |
| Hammer Style | Exposed |
| FireArm | yes |
| OAL | 7.95" |
| Grips | Black Pearl |
| Cylinder Finish | Black Engraved |
| Action | SAO |
| Frame Description | Zinc Alloy Frame |
| Sights | Fixed Front/Notched Rear |
| Barrel Finish | Black |
| Weight Range | 16 oz to 31.99 oz |