FIERCE ROG7PRC24BRSLH CBRG LH 7PRC 24 SB/SNORA
Mfg Item #: ROG7PRC24BRSLH
(No reviews yet) Write a Review
Local taxes included (where applicable)
SALE
Stock Finish Group Digital Camouflage
Weight Range 5 lbs to 5.99 lbs
Barrel Description Hand Lapped/Match Grade Threaded
Trigger Adjustable Bix'N Andy Dakota
Stock Description Fierce Rogue
Barrel Length 24"
Capacity 3+1
Barrel Length Range 24" to 24.99"
Receiver Material Steel
Muzzle Radial Muzzle Brake
Hand Left Hand
Action Bolt Long Action
Weight 5.80 lbs
Caliber 7mm PRC
Safety Lever
Twist 1:8"