FIERCE FRG375HH24TP TW RG 375H&H 24 TNG/PT
Mfg Item #: FRG375HH24TP
Caliber 375 H&H Mag
FireArm yes
Stock Finish Group Digital Camouflage
Safety 3-Position
Action Bolt Magnum Action
Barrel Length 24"
Weight 6.90 lbs
Capacity 3+1
Barrel Length Range 24" to 24.99"
Receiver Material Steel
Weight Range 6 lbs to 6.99 lbs
Sights None
Hand Right Hand
Muzzle Radial Muzzle Brake
Twist 1:12"