Fierce Firearms TROG65PRC22BF CT Rogue 6.5 PRC 3+1 22" Carbon Fiber Barrel, Black Cerakote Titanium Rec, Forest Camo Rogue Stock
Mfg Item #: TROG65PRC22BF
Receiver Material Titanium
FireArm yes
Stock Finish Group Digital Camouflage
Trigger Adjustable Bixn Andy Dakota
Stock Description Fixed Fierce Rogue Stock
Weight Range 5 lbs to 5.99 lbs
Capacity 3+1
Caliber 6.5 PRC
Action Bolt
Barrel Length 22"
Barrel Length Range 22" to 22.99"
Hand Right Hand
Weight 5.30 lbs
Muzzle Radial Muzzle Brake
Safety Lever
Barrel Description C3 Carbon Fiber
Twist 1:8"