FIERCE FCRFP300PRC24MM CB RVLFP 300PRC 24 MBTRPH
Mfg Item #: FCRFP300PRC24MM
Trigger Adj Bix'N Andy
Barrel Description Carbon Fiber Match Grade Threaded
FireArm yes
Stock Finish Group Digital Camouflage
Twist 1:9"
Barrel Length 24"
Capacity 3+1
Barrel Length Range 24" to 24.99"
Receiver Material Steel
Weight Range 6 lbs to 6.99 lbs
Weight 6.50 lbs
Caliber 300 PRC
Sights None
Hand Right Hand
Stock Description LR Negative Comb
Action Bolt Long Action
Safety 2 Position Lever