A new approach to home defense comes standard with an ergonomic thumbhole stock for improved handling and a sturdy grip. This shotgun is built specifically for any task. Like all 320 shotguns, it features a smooth, reliable pump action, proven rotary bolt, and dual slide bars.
Features :
Features :
- Synthetic Thumbhole Stock
- Rotary bolt
- Dual slide bars
| Restricted State2 | CO |
| Chamber | 3" |
| Finish | Matte Blued |
| Barrel Length | 22" |
| Chokes | X-Full |
| Color | Blue |
| Capacity | 5 Rounds |
| Restricted State3 | CT |
| Restricted State4 | DC |
| Caliber | 12 Gauge 3" |
| Restricted State5 | HI |
| Restricted State6 | IL |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Action | Pump |
| Sights | Fiber Optic |
| Manufacturer Part # | 23250 |
| Restricted State8 | NJ |
| Restricted State7 | MA |
| Restricted State10 | PA |
| Restricted State9 | NY |
| Restricted State11 | WA |
| Restricted State12 | PR |
| Type of Barrel | Vent Rib |
| Restricted State1 | CA |
| Stock | Thumbhole |
| Model | Turkey |
| Allocated | N |
| Coming Soon | N |
| Closeout | N |
| DropShip Block | N |
| Department Name | Long Guns |
| Dropshippable | N |
| Ground Only | N |
| New Item | N |
| NFA | N |
| Case Height | 0.00 |
| Talo Exclusive | N |
| Case Weight | 0.00 |
| Case Length | 0.00 |
| Items Per Case | 0 |
| Case Width | 0.00 |
| LeResale Only | N |
| Items Per Unit | 0 |
| UoM | EA |
| Hazard Warning | WARNING: This product can expose you to chemicals including lead, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov. |
| Exlusive | N |