Reserve Series Over-and-Unders are equally at home in upland fields or shooting clays or 5-Stand. Durable, reliable, and affordable-these well-appointed break-actions are loaded with performance enhancing options and a set of refined details traditionally reserved for high-end double guns.
Features :
Features :
- Shell Ejectors
- Grade-A Black Walnut Stocks
- Scroll Engraved Polished Receivers with Gold Inlay
- Polished Blue Barrels
- Tang-Mounted Safety
| Stock | Walnut |
| Action | Over/Under |
| Restricted State2 | CO |
| Chamber | 3" |
| Color | Black |
| Manufacturer Part # | 75481 |
| Sights | Bead |
| Restricted State3 | CT |
| Restricted State4 | DC |
| Chokes | Sport Set (5 Total) |
| Restricted State5 | HI |
| Restricted State6 | IL |
| Capacity | 2 Rounds |
| Caliber | 20 Gauge 3" |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Model | Black |
| Restricted State8 | NJ |
| Restricted State7 | MA |
| Restricted State10 | PA |
| Restricted State9 | NY |
| Restricted State11 | WA |
| Restricted State12 | PR |
| Type of Barrel | Vent Rib |
| Restricted State1 | CA |
| Barrel Length | 30" |
| Case Weight | 890.00 |
| Allocated | N |
| Coming Soon | N |
| Closeout | N |
| DropShip Block | N |
| Department Name | Long Guns |
| Dropshippable | N |
| Ground Only | N |
| New Item | N |
| NFA | N |
| Case Height | 0.00 |
| Talo Exclusive | N |
| Case Length | 0.00 |
| Items Per Case | 0 |
| Case Width | 0.00 |
| LeResale Only | N |
| Items Per Unit | 0 |
| UoM | EA |
| Hazard Warning | WARNING: This product can expose you to chemicals including lead, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov. |
| Exlusive | N |