1" scope rings made by NCSTAR.
Features :
Features :
- "Mounts to 3/8" dovetail"
- Aluminum construction
- Sold as a pair
| Size | 1" |
| Subcategory | Rings |
| Color | Black |
| Type | Mount |
| Fit | 3/8" Dovetail |
| Description | 2 Piece |
| Manufacturer Part # | RB27 |
| Model | 3/8" Dovetail Rings |
| Case Width | 12.25 |
| Case Weight | 480.00 |
| Case Length | 23.25 |
| Allocated | N |
| Coming Soon | N |
| Closeout | N |
| DropShip Block | N |
| Dropshippable | N |
| Ground Only | N |
| New Item | N |
| NFA | N |
| Talo Exclusive | N |
| Items Per Case | 0 |
| LeResale Only | N |
| Items Per Unit | 0 |
| UoM | EA |
| Exlusive | N |
| Case Height | 9.75 |
| Department Name | Optical Accessories |